Spotkania grupowe ON-LINE

Spotkania grupowe ON-LINE – pośrednictwo pracy, doradztwo zawodowe

Rok 2020 i 2021 wprowadziły na stałe do naszego słownika takie pojęcia jak: COVID-19, kwarantanna, teleporada, nauczanie zdalne, praca zdalna, Zoom, ClickMeeting, Skype.
Spotkania w realu przeniosły się do sieci. Przećwiczyliśmy wszystkie sposoby komunikowania się. Nasze spotkania grupowe, które do tej  pory realizowaliśmy na żywo, zmieniły się w warsztaty on-line.
Nie było to łatwe, ani dla osób, które inicjowały spotkania, ani dla uczestników projektu.

Przygotowanie materiałów, które byłyby atrakcyjne w formie prezentacji dla osób powracających na rynek pracy było niebywale czasochłonne. Stres podczas pierwszych zajęć oraz dreszczyk emocji napędziły koło, które ruszyło naprzód, aby przekazać wiedzę zdobytą przez lata doświadczenia zawodowego. Pośrednicy pracy, doradcy zawodowi podzieli się spostrzeżeniami, trendami panującymi na rynku pracy, poradami dotyczącymi przygotowania CV, listu motywacyjnego, udzielili praktycznych rad, jak dotrzeć do pracodawców, jak przygotować się do spotkania z nimi, co wypada, a czego nie powinno się mówić na rozmowach kwalifikacyjnych.   Były ćwiczenia, pogadanki, odpowiedzi na nurtujące pytania.
Dziękujemy naszym uczestnikom, że wsparli nas w tych działaniach i z zaangażowaniem brali udział w zajęciach.

Pośredniczki pracy Pani Małgosia Maj i Marta Karaś siedzą przy biurku na którym jest laptop z wyświetloną prezentacją „Jak aktywnie szukać pracy. Spotkanie z pośrednikami pracy”. Są odwrócone tyłem do monitora i uroczo uśmiechają się do osoby robiącej zdjęcie.

                               Plakat – warsztaty grupowe

Pośredniczki pracy Pani Małgosia Maj i Marta Karaś siedzą przy biurku na którym jest laptop z wyświetloną prezentacją. Obok leży kartka z przygotowanym na spotkanie tekstem oraz długopis na wypadek konieczności spisania pytań.
Są skupione na monitorze i przygotowują się do spotkania z uczestnikami projektu. Zaraz rozpocznie się pierwsze w ich karierze spotkanie grupowe on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.